22 Blogger 1 Hikaye / Bölüm 3: Kardeşim


<<<Bölüm 1: Kayıp(Dreamella)

<<<Bölüm 2: Alem-i Eşbah(River)

...


-Geç Kaldınız

Dolgun dudaklarındaki sigara dumanı sendeledi. Boğuk bir sesle cevapladı:

-Biliyorum ama büyük bir sorunumuz var bu defa. Bugün uğramayacağımı, önemli bir işimin olduğunu söyle barona.

-Ne sorunun varmış yine. Baron çok kızacak..

-Yarın her şeyi açıklayacağım. Daha gidecek epey yolumuz var.

Düz toprak yolda, denizi karşısına alarak, son süratle yeniden ilerlemeye başladı Rhett. Konuştuğu adam kimdi, Sahi Rhett kimdi? Durmaksızın belli belirsiz gölgelerden bahsetmişti. Gölgeler... Kara bulutlar arasında geziniyormuş, ne büyük çelişki. Kız çözümde bulmayı ihmal etmemişti ama. Gölgeyi gömecek ve üzerine toprak atacaktı. O zamanlar henüz, toprağın gölge karşısında her zaman alaşağı edileceğini bilmiyordu...


Akıl almaz şeydi doğrusu. Kız anlamıyor anlamlandıramıyordu. Anıları yoktu, neden bu haldeydi. “Ben Kimim?” sorusunu kendisine sormadan edemiyordu. Varlığı belirsiz bir bedenden ibaretti. Özünü aramak için pencereyi araladı, bardaktan boşalırcasına yağan yağmura usulca elini uzattı. Parmak uçlarına değen tılsımlı damlaları duyamıyordu işte. Sanki parmaklarıyla görüyor, kulaklarıyla tadıyor, ağzıyla işitiyordu. Esen rüzgar kuzguni parlak saçlarını okşamıyordu artık. Yokluğu da duyamıyordu. Bayılmaya, içinde yok’un bile yok olduğu yokluğa muhtaçtı. Deniz kızgındı, öfkeliydi, bir şeyler söylemeye çalışıyordu ona. Köpürdükçe köpürüyor, gökyüzüyle birleşiyor birbirlerinin sözlerini tamamlamaya çalışıyorlardı adeta. Kafası patlayacakmış gibi hissediyordu. Rhett’in bal rengi gözlerine son defa baktı ve tüm cesaretini toplayıp, arabanın kapısını açarak kendini azgın suların kederiyle buluşturdu.Genzini yakan tuzlu suyun ve yağmurun tadını alıyordu.  Evet hissediyordu. Gece... Ağustos böceklerinin her akşam biraz daha pest perdeden senfonik orkestralarını seslendirdiği gecelerden biri, ses nispetlerinin muazzam mimarisini duyuyordu tüm evrende. Duyularının yerlerini bulduğunu hissediyordu. Ah daha önce bu kadar mutlu olmuş muydu sahi.

Bir çorak liman tezahür etti beyninin en uç köşesinde. Hayalindeki o aydınlık liman burası mıydı yoksa. Gül’ün boyandığını artık solmayacağını, bülbüle tutunduğunu artık ölmeyeceğini bilen o Zat’a nasıl ulaşılırdı kim bilir. Yoksa önce kendine bir isim mi bulmalıydı. Bulmaktı önemli olan, aramadan bulmak... İsmi belki de yağmurdan sonra mis gibi kokan toprak olmalıydı, belki de bembeyaz bakir bir kar...

Köpükler testere  dişli, sipsivri kayalara götürüyordu onu. Ölümden korkmuyor, ezilme ve parçalanma isteği duyuyordu tüm benliğinde. İsteği olmayınca o da köpürüyordu denizle birlikte. İşte o an anladı. Sanki gözlerinin içinde doğuyordu yıldızlar.  Öyle aydınlık, öyle parlak. Yayları ve çarkları dökülen oyuncaklar gibi dalgalar arasında sırtüstü uzanmış bir vaziyetteydi. Benliğini kanıtlamış, ruhunu cellada dünyanın en güzel edasıyla teslim ediyormuşcasına bir gülümseme belirdi derin mavi gözlerinde.

Bütün istikametleri kurcalayan mermer merdivenlerden ağır ağır göğe yükseliyor, bu çıkışın yalnız ona ait olduğu manasını çıkarıyordu. Bundan daha tatlı bir ölüm tasavvur edemiyordu. Deniz, uzun zamandır kaybettiği değerli bir kişiyi hatırlatmıştı sadece. Sürekli 'onu' yineliyordu:

“Kardeşim, düşünsem de korkmuyorum...”


***Bu koca dünyada yalnız olmak Allah’a mahsustu muhakkak. Benimde tutunduğum daha doğrusu tutunmak için çaba sarf ettiğim biri vardı, ablam... Severdim, iyi yürekliydi ancak ruhunu asla vermezdi, arayanda bulmazdı. Herkesin suyuna giderken, yer altında hususi bir akış yolu tutturduğu inkar edilemezdi. Sorardım bazen:

- Sen düşünmeyi sever misin abla?
- Tanımam ki seveyim.
- Peki ölümden de mi korkmuyorsun?
- Düşünmem ki korkayım.

O erkekleri kilitlemenin değil, açmanın ustasıydı. Dilediği gibi yaşamayı umut verici bulan, dizginleri sonuna kadar boş bırakılmış çelişki kumkumasıydı. Ruhu bir tarlaydı. Nadasa bırakılan kuru kuma, gece üşüşen çekirgeler gibiydi gözleri. Derin mavi gözlerini kapatınca, kıvrım kıvrım akardı kan, ruhundan benliğine doğru. Metafizikten nefret ederdi ama her şeyi temellendirme gayreti de hiç olmazdı... Ben mi kimdim?

Ben kimine göre pejmürde, kimine göre çelimsiz bir yoksul, kimine göre ise hayattan zevk almasını bilmeyen bir sünepeydim. Belki de bunların hepsiydim! Bilmiyorum... Bildiğim tek şey ablamla aramızda bitmek bilmeyen şu derin ruh mesafelerimizdi. Öyle ki;

Ben kaynamaktan kararan demliklerin misafiriydim, ablam şarapların...
Ben kelimelerle raks etmeyi seven bir şiirdim, ablam ise sıradan bir nesir...

Hayatı sadece kendisi için yaşardı. Ben yoktum onun dünyasında. Bana annelik yapmamıştı, zorunda da değildi tabi ama benim sevgimi öteleyip kız kardeşi olmama da izin vermemişti. O, yolun çıkışında sözde aydınlık limana gitmek için çırpınıyordu. Biliyordum o aydınlık sahteydi. Sonunda güneş değil, cılız ve titrek bir mum vardı sadece. Ama o aynadan yansıyan silüete inanmış koşuyordu. 


Elimden bir şey gelmiyordu...Avucumda bir not defteri ve tükenmez kalem. Tükenmeyen sadece kalemdi, ben ölüyordum...

Gelmiyordu ablam, uzun zamandır yoktu. Arkadaş çevresinden o güne kadar hiç aramadığım ve uğramadığım bazı kimselere tesadüf vesileleri uyduruyor, hiç birinden bir alamet sezinlemiyordum. Ben artık herkese mutlu insan taklidi yapıyordum. Geceleri üstümü örtmeye gelen tüysüz rahibeye uyuma taklidi, yemek yerken iştahlı taklidi, mektepte aklı başında bir insan taklidi...

Yangını evinde seyredenlerle, yananlar arasındaki mesafeyi şimdi anlıyordum.

Ablamdan haber alamıyor, ölüyordum...


                                                Bölüm 4 : Oyuncu(Neşeli Kitap Vagonu)>>>
Kuramın sonucunda, bir sonraki bölüm Neşeli Kitap Vagonu'nun. Harika bir yazı yazacağına eminim :)

Umarım beğenmişsinizdir. 

Not: Hafızasını kaybeden ana karakterimiz ölmemiş ancak öldüğü hissine kapılmıştır. Herhangi bir karakteri öldürmemekle birlikte, hafızasını kaybeden kızımızın, kız kardeşi hikayeye dahil edilmiştir.

Sevgilerimle...

103 comments

 1. Yangını evinde seyredenlerle, yananlar arasındaki mesafeyi şimdi anlıyordum..

  Çok mükemmel bir yazı olmuş kalemine sağlıkk :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Kestane Fiyonk. Fantastik bir polisiyeden, drama bağladım. Biraz enteresan bir yol aldım. Umarım keyifle okumuşsundur, Teşekkür ederim güzel yorumun için ^^

   Sil
 2. Hikâyenin hiç bu noktaya geleceğini tahmin etmemiştim ki, tahmin etmediğim bir şeyi okumayı yada izlemeyi seviyorum, şaşırtıcı oluyor. Ayrıca fantastik ve polisiyenin içinde de dram vardır ki Kalem, daha doğrusu dünya ne denli ütopik yada mistik olursa olsun kurgularda tek değişmeyen şey hissiyatlardır; hüzün, öfke, sevinç ve niceleri. Bence sen bunu en güzel şekilde yansıtmışsın. Kalemine sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim haklısın canım. Aslında tür olarak polisiye pek okumadığım için böyle bir cümle sarf ettim. Güzel yorumların için tekrar teşekkür ederim ^^

   Sil
 3. Selamlar canım ellerine sağlık güzel bir bölüm bölüm olmuş ancak benim birazcık kafamda soru işaretleri kaldı. Şimdi bu kızın anıları yoktu hatta adını da hatırlamıyordu ama ablası hakkında her şeyi biliyor, bu kısmı biraz anlamadım aslında. Bir de Riv'in bölümünde gidecekleri yere gelmişlerdi ve birileri camı çalıp geç kaldınız demişti, bu bölüm sanki onun devamı değil gibi geldi bana. Ben mi kaçırdım acaba ara bölüm gibi mi yaptın belki de. Ama betimlemelerini ve cümlelerini çok sevdim, bakalım Neşeli Kitap Vagonu neler yapacak :) Şimdiden ona da kolay gelsinnn.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım kız hafızasını kaybetti ama ben başka bir karakter tanıttım orada. Hafızasını kaybeden kız, bu küçük kızın ablası oluyor. 3 nokta koymuştum o yüzden. Çünkü o noktadan sonra kız kendisiyle konuşuyormuş gibi yazıyor. Hafızasını kaybeden kızımız şu an denizde dalgalarının arasında kendinde değil :) Ayrıca diğer noktayı da şöyle düşündüm. "Geç kaldınız" dedikten sonra da bir kapıdan geçip doğru yere varmak için hala arabayla seyahat ediyorlar. Hikayenin aralarında biraz boşluklar olabilir, Affola. Teşekkür ederim bu güzel yorumun için ^^

   Sil
  2. Dediğim gibi betimlemelerini çok sevdim ama sadece bu bölümleri anlayamamıştım şimdi söyleyince anladım :)) Üç noktayı fark ettim ama ondan sonra yine aynı kız konuşuyor sandım ben, orayı kaçırmışım demek ki. Ellerine sağlık tekrar canım.

   Sil
  3. Aslında sorduğun iyi oldu canım, başka arkadaşlarımız da anlamamış olabilir. Yorumu okuduktan sonra taşlar yerine oturur muhakkak. Senin betimlemelerin enfes olduğu için, biraz betimlemeler de gayret gösterdim. Sana da çok teşekkürler canım, bu fırsatı bize sunduğun için ^^

   Sil
  4. Beraber daha birrr sürü etkinlik yaparız umarım :)

   Sil
  5. Çok sevinirim Dream, hep güzel etkinlikler de buluşmak ümidiyle :)

   Sil
  6. Dreamella ben de senin gibi kaçırmışım. Şimdi anladım. Yeni bir kişi ortaya koymak güzel fikir valla süper olmuş bu bölümde. Bu arada ben seni yeni takibe aldım sorry..

   Sil
  7. Teşekkür ederim canım, önemli değil bu arada. İnşallah sizler daha da güzel yazarsınız. Hayal gücümüzün varacağı noktaları merak ediyorum açıkçası :)

   Sil
  8. Bu açıklama iyi olmuş, bende birkaç yeri anlamamışım ^^
   Ayrıca çok ilginç bir hal almış hikaye, betimlemeleri de çok beğendim :)

   Sil
  9. Teşekkür ederim Karga ve Kız. Beğenmene sevindim :)

   Sil
 4. çok güzel olmuş bayıldım :)heyecanla merakla dördüncü bölümü bekliyoruz :)

  hepinizin yüreklerine emeklerine sağlık böyle güzel etkinlikler olunca böyle güzellikler çıkıyor ortaya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende heyecanlanıyorum 4. bölüm için. Neşeli Kitap Vagonu'nun harikalar yaratacağından eminim. Bakalım hikaye nerelere gidecek. Bekleyip, göreceğiz :)

   Sil
 5. Dreamlanda yaptığın açıklama iyi oldu.Nitekim ben de anlamamıştım.Ara bölüm tadında güzel oldu bu bölümde bakalım neler olacak:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet biraz anlaşılmadığını fark ettim doğrusu, haklısınız. Anlam karmaşasına neden olduğum izin üzgünüm. En sonunda bir not yazdım hikayeye. Şimdi sanırım daha iyi oldu :)

   Sil
 6. Ben de tam Dream'in sorularını yazacaktım ki cevabımı aldım :D Sanırım ben de dikkatsizlik etmişim, kızın kendisi konuşuyor sanmıştım :) Kardeşin de işin içine girmesi çok güzel olmuş bence, iki zıt kardeş :)) Bu iki kardeş bana kimi anımsattılar biliyor musun? En sevdiğim animasyon Frozen'ı :D Açıp tekrar izleyeceğim sanırım :D
  Ellerine sağlık, beğendiğimi yazmıştım değil mi? Çok güzel bölümdü :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hikayenin son kısmına küçük bir dipnot düştüm canım. Çünkü bir karakter dahil etmem kafa karışıklığına sebep olmuş baya. Kusuruma bakmayın. Bak o animasyonu izlememiştim. Mutlaka izliyim o zaman. Beğendiğin için ayrı bir mutlu hissettim kendimi. İnşallah aklınızda soru işareti bırakmamışımdır. :)

   Sil
 7. Kalem Kuklası, eve gelir gelmez önce mime bir baktım, düzenleme yaptım :)
  sonra da soluğu sende aldım, merak ediyordum 3.bölümü, Riv! heyecanlı yerde bırakmıştı, etkisi devam ediyorken senden 'yazdım bile' yi görünce bir hayli şaşırdım, ne yalan söyleyeyim, vay be helal dedim, ben olsaydım senin yerinde 1 günüm iki bölümü okumakla geçerdi herhalde, ama sizin maşşallahınız var, malum betimleme kısmı yok bende, sözel dip, düz mantık bendeki, sıradan ve basit :)
  Günüm çok iyi geçmedi hem uykusuz hem de yorgunluk hat safha da :) İçimden ne geçiyorsa samimiyetine güvenerek paylaşıyorum amacım kırmak değil ok?
  ilk 2 bölümü resetleyip okuduğum da, ooof off offf kaleme bak, ne etkileyici, betimlemeler muazzam, akıcı, sürükleyici, keyifli, ben nerdeyim dedim! Ama... konu hikayeye gelince bağlantı kuramadım ki :( Sorun bende mi acep bilemedim, çünkü kız ıssız bir sokakta, keş bir halde, keskin kokulu adamla bir arabadaydı... sonra kendine gelmesi, bir sorgulama, gölgeler, fantastik hava ve geç kaldınız... Eleştiri gibi değil de benimki sorgulama, belki ben bir yeri yanlış anladım ya da kaçırıyorum, muhteşem betimlemeleriniz kafamı allak bullak etti :)
  Kalemine sağlık, çok güzeldi!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahah benimde betimlemeler o kadar iyi değil ama olsun. Haklısın bende farkındayım. Hikayeyi ben kendime göre yorumladım. Tasavvufa girdim biraz ama bunu yaparkende çekinmedim :) Çünkü benim kalemim bu. Ben istesem de Dream gibi harika betimlemeler ve River gibi Eski Türkçeyle çizilmiş efsane satırları yazamam. Ben felsefik birazda tasavvufi yazdığımdan dolayı böyle oldu. İsimler aynı birde sanırım girişi andırıyor biraz. Ancak kendi kalemim bundan dolayı hikaye yön değiştirdi :)

   Amacımız bu değil miydi diye düşünmeden edemedim. Aslında benzer yazmaya çalışsak içimize sinen satırlar yazamayacağımızı düşünüyorum.-tabi konu bütünlüğü önemli kesinlikle bu noktada katılıyorum sizlere- Hem 22 arkadaşımızda farklı kalemler olduğu için, bu kadar merak uyandırmıyor mu :) Sanırım bu konuyu biraz yanlış anlamış olabilirim.

   Sil
  2. Yok canım zaten o zaman hepimiz Riv ve Dream olurduk, sonuçta farklıyız, öyle düşünme onu demek istemedim aslında, herkesin ayrı tadı,kalemi,ifade şekli var zaten eleştiri hiç değil benimkisi, ben neyim ki eleştireyim, ortada yazılarım, sokak dili genelde :) Felse ve tasavvuf onu da severim ki, hatta bayılırım :)
   Bende devreler yandı sanırım Kalem Kuklası, anlama özürlüsü gibiyim :(
   Tabikisi merak uyandırıyor, sanırım bende sorun, ayık kafa ile bir daha okuyayım yarın ben :)

   Sil
  3. Neyim ki eleştireyim deme lütfen. İnanılmaz birisin. Eleştir ki beni, bir yanlışım varsa düzeltebileyim. Benim anlaşılamamdan doğan bir konu bu. Keşke konu bütünlüğünü tamamen yakalayabilseymişim. Öyle de deme kendine. Sen çok değerli birisin. Fenoların Fenosusun :) Ayrıca çok seviyorum seni. Eleştirilerine harfiyen katılıyorum. Bir sorun varsa bendedir. Kesinlikle sende değil. Beni eleştirdiğin için teşekkür ederim Fenom, yanlışlarımı buldum sayende :)

   Sil
  4. Estağfurullah Kalem Kuklası, iddialı ve donanımlı olmadığım için, lüzumsuz eleştiri yapmak gibi dursun istemedim. içsel sorgulayışıma seni de dahil etmek ve yazan sen olduğun için ilk ağızdan duymak istedim, kusur aramak değil tabikisi ;) Aynısını ben de yaşayıp yaşatacağım, ona ne şüphe :) Allak bullak ederim kesin de, kafam iyi değil, yarın bir daha okuyacağım :)
   Hissiyatlarımız karşılıklı, bende sana karşı aynı düşünceleri besliyorum ve seviyorum da ;)

   Sil
  5. Teşekkü ederim Fenom. İkimizde birbirimizi yanlış anlamadığımıza göre mutlu olabiliriz :)

   Sil
 8. Kalem kuklası eline sağlık! Öncelikle arayı uzatmadığın için :) dünden beri sayfana bakıyorum... :)
  Sonra da yazıyı daha sade, kendimizi daha iyi hissettirecek şekle çevirdiğin için :D

  Ben de Dream'in sorularını soracaktım aslında, yorumları okuduğum iyi oldu, sonra tekrar okudum yazıyı. Hikaye içinde hikaye olmuş di mi? Bir de kız kardeşimiz var şimdi.
  Sadece naçizane öneri: bu geç kaldınız dedikten sonraki kısma minik bir ilave olabilir? Yani tekrar çıkıp yola döndüklerini anlatan kısacık? Ne dersin?

  Bir tek orada takıldım ben. Bir tek ben de takılmış olabilirim öyleyse sorun değil tabi ki :)
  Onun dışında güzel bir hikaye olmuş.

  Tekrar eline ve hızına sağlık!

  Nasıl kısa zamanda böyle hikaye yazıyorsunuz tebrikler :) Ben çekilişte hep sonlara kalıyorum ;D finali yapacağım galiba haha :D

  NEŞELİ KİTAP VAGONU, yeni tanıdığım ama sevdiğim blogger ;) Eminim o da böyle güzel bir hikaye verecek bize ;))) Hadi bakalım neşeli??? ;))) Sen de bekletme bizi! Merak üst düzeylerde ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru anlamışsın Dağınık Anne. Haklısın o nokta da anlam kargaşası var hemen düzelteyim orayı :) Güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Neşeli Kitap Vagonu'nun harikalar yaratacağından şüphem yok :)

   Sil
  2. Bu samimi ve anlayışlı cevap için de çok tşk :) Yeni yorumm da yazdım, diğer yorumlar gelmeden yazmışım seni boğmuşuz gibi geldi aynı şeyleri tekrar gibi üzüldüm..

   Yoksa yazının güzelliğinde kaybolmasın bu detaylar aman ha!

   Eline sağlık tekrar!

   Sil
  3. Yaa hakikaten nasıl hızlı yazıyorsunuz ya alt yapınız sağlam belli ki :)
   Ben kaplumbağa hızı ile yarım sayfa yazarım kesin, gülmeyin baştan söylüyorum, malzeme çap Feno yani :)

   Sil
  4. Beni kesinlikle boğmuyorsunuz, hiçte yanlış anlamıyorum. Merak etmeyin. Kendimi yanlış anlatmaktan kurtulduğum için, size kendimi açıklayabildiğim içinn mutlu oldum.

   Fenom bu arada hiç endişelenme. Sade bir dille harikalar yaratabilirsin :) Hepimiz arkandayız!!

   Sil
  5. Kalem Kuklası! Çok merciii si ;)

   Sil
 9. Ayrıca görseller de çok hoş! Sular harika! Unutmuşum söylemeyi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Dağınık Anne. Beğenmene çok sevindim :)

   Sil
 10. Ay ben yazarken Kağıt Salıncak, Kitap Cumhuriyeti ve Fenom'un yorumları yoktu :D

  Seni çok boğmuşuz Kukla özür :))) Detayı fark edememişiz!

  Kaleminin farklı olmasına sevindim! Gerçekten amaç o! Farklı faklı tatlarda aynı hikayeyi okumak!!! Ve bunu çok güzel yapmışsın :) Çok rahat okunuyor yazın, akıcı.. Açıkçası sevindim bu kaleme geçtiğine :D yordu beni bu Dream ve Riv ahahaha :D Sıkıntı bastı 2 günde :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha bilakis beni mutlu ettiniz yorumlarınızla. Boğulmadım. Aksine memnun oldum. Bu arada tavsiyen üzerine baş kısmında değişikliğe gittim. Nasıl buldun. Tavsiyelerini bekliyorum :)

   Sil
  2. Şimdi ben de düzenlenmiş hali ile bir kez daha okudum. :)
   Daha bir güzel olmuş vede dediğin gibi, herkesin kalemi farklı, aynı olacak diye bir kaide yok. Başka ben de kopukluk yaşamış olsam da, hikâyeyi baştan alıp okuyunca netliğe kavuştu. Hani bazı kitaplar vardır, okursun bulmaca gibi çözülmeyi bekler, ama onu çözdüğünde de hoş bir tat alırsın ya, işte senin de kaleminde o var. Nasıl desem, ruh hallerini güzel tasvir ettiriyorsun. Bu yönden karakterle empati yapma fırsatı yakalıyor insan. ^^

   Sil
  3. Yüzümdeki gülümsemenin nedeni olduğun için teşekkür ederim Rivcim. Yorumun kalbime dokundu. Çok teşekkür ederim, okurken bir tat bırakabildiysem ne mutlu bana :)

   Sil
  4. O Riv gülümsemesini çok iyi tanıyorum ben ;) Yapıo o yapıo ;))

   KUKLA! Pes doğrusu!! Resmen 2 dakikada araya hikaye ekleyip süper bir şekilde bağlamışsın!!! :S

   Sana bölüm vermek yanlış oldu sen baştan bir hikaye de yaz bence baksana hazırda fikirler bekliyor :))

   Bak şimdi tam olmuş!
   Neden gitti, niye bir açıklama yapmadı ve nasıl çözecek sorularını çok güzel bağlamış bu diyalog! Ben çok beğendim!

   Aynı Riv'in dediği gibi, gizemli bir şeyi çözersin de baştan okumak veya baştan izlemek istersin ya.. Aynı öyle oldu pek güzel oldu eline sağlık! :)

   Dikkate aldığın için de ayrıca teşekkür ederim! :)

   Sil
  5. Allah razı olsun Dağınık Anne. Beni çok mutlu ettiniz. Estağfurullah hepimi harikayız bence :) Söylediğiniz her sözü dikkate alacağımdan şüpheniz olmasın. Kırılmam ben, aksine memnun olurum. Sevgilerle ^^

   Sil
  6. Yorumum gitti inşallah?

   Sil
 11. Bana çıktığını bilmiyordum tesadüfen öğrendim azcık bekletcem ama umarım beğenilir.Çünkü daha önce hiç hikaye yazmadım :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğeneceğimizden şüphen olmasın Neşeli. Burada hepimiz amatör yazarlarız sonuçta. Eğlenmek için biraz da yazmak için gerçekleşen bir etkinlik sonuçta.

   Kalbinden geçenleri, kalemine dökersen oldu bu iş :) Umarım işini zorlaştırmamışımdır. İstediğin, dilediğin şekilde devam ettir hikayeyi :)

   Sil
 12. Bu bölümde çok güzel olmuş gerçekten çıta çok yüksekte :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende hikayeleri okuyunca biraz tedirgin olmuştum ama kendinden bir şeyler kattıkça, içine sinecek ve harikalar yaratacaksın. Kalemine güven. O seni istediğin istikamete götürecektir Neşeli :)

   Sil
  2. Neşeli! Aynı isminde olduğu gibi bu tren gibi hikayemizde neşeli bir vagon olacaksın ;) Neşeli bir kitapçının bunu yapamayacağını söyleme sakın?? :)))
   Ben sana güveniyorum.. Farklı ve keyifli bir bölüm de senden gelecek!
   Çok bekletme bizi :)

   Sil
  3. Kesinlikle güzel bir iş çıkaracağına inanıyoruz Neşeli :)

   Sil
  4. Valla inşallah dediğiniz gibi olur

   Sil
  5. Olur olur bal gibi olur Neşeli ;)

   Sil
 13. Ya çok güzel betimlemeler yapmışsın hikayenin karanlık, fantastik bir kısmı vardı sende dram kartın bana gelince komediye döner o ya :)
  Açıkçası bu kız kardeş iyi olmuş bu kızın gizemleri daha çok çözülür :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Komedi olsa farklı bir soluk gelir yalnız. Kalemini çok merak ettim bak şimdi. :) Evet, kız kardeşin gizemleri anlatması iyi olabilir ama sıra Neşeli Kitap Vagonu'nda. Bakalım onun kalemi bizi nereye götürecek :) Güzel diyarlara varacağımızdan şüphem yok. Heyecanla bekliyoruz :)

   Sil
 14. Kalemine sağlık Kalem Kuklası :)

  Sanırım herkesin kafasında aynı sorular belirmiş. Bende de öyle oldu çünkü. İlk iki bölüm yabancı bir romanın çevirisi gibiydi, senin yazdığın bölüm de biraz yerli roman tadında olmuş. Hikayeden ayrı bir alt hikaye yazmışsın sanırım. Dili daha sade ve birazda tasavvufi bir havası var.

  Anlayamadığım tek şey kahramanımız şu an boğuluyor mu? Suya atladı sanırım. Ve bir film şeridi gibi anıları geçiyor gözünün önünden. O zaman bu hafızasının yavaş yavaş geldiğine işaret mi?

  Sanırım bu abla karakteri ilerleyen bölümlerde de karşımıza çıkacak. Yeni bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için teşekkür ederim öncelikle Elifcim. Biraz anlaşılması güç bu kız kardeş anlatımından dolayı. Çoğu arkadaşımın birazcık kafasını karıştırmışım. Kahramanımız kendisinden geçti baygın şuanda. Suyla cebelleşirken deniz ona, hayatında önemli olan ama aslında onun hiç değer vermediği birini hatırlattı. Ama sadece onu hatırlattı. Kardeşini...
   Kardeşiyle daha önce konuştuğu, beyninde yer etmiş ama farkında olmadığı bir sözünü hatırlıyor:

   "Kardeşim, düşünsem de korkmuyorum."

   Daha sonra bölümü bitirdim ve kız kardeşin kendi ağzından hikayeyi anlatmaya başladım. Zaten sonrasında da ablasının söylediği repliğe yer verdim :

   - Sen düşünmeyi sever misin abla?
   - Tanımam ki seveyim.
   - Peki ölümden de mi korkmuyorsun?
   - Düşünmem ki korkayım.

   Umarım açıklayıcı olmuştur. Sevgilerle :)

   Sil
  2. Açıklaman için çok teşekkür ederim Kalem Kuklası :) Şimdi boşlukta kalan yerler de iyice oturdu kafamda :) Yeni bölümü merakla bekliyorum. Sevgiler..

   Sil
  3. Güzel şeyler olacak inşallah. Neşeli'yi merakla bekliyoruz :)

   Sil
 15. bir kez okudum yarın yine okuycam ben çok sevdim ama herkes kendi havasını katıyor işte. senin bölümde çok zeki bir hayalgücü var. işte şu var bak, hepimiz kendi penceremizden bakıyoruz ama aynı olaya hepimiz farklı bakıyoruz. bu, okurken ne düşündüğümüze, gördüğümüze bağlı. aslında yazdığımız anda bizim olmaktan çıkıyor düşüncemiz. okuyanın oluyor. yazanla okuyanın gözü çok farklı. aslında, keşkeee biraz kore kaysaydın içine sunbea kuklaaa :) yarın yine okuycam. çok ince senin bu bölüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Deep, aslında düşünce yazdıktan sonra benim olmadığı için belki de bu anlam karmaşası. Hep Kore yazıyorum. Bu sefer gönlümden derin manalar çıksın istedim. Zaten böyle yazmama da pek sık rastlanmayacak. Bir kereliğe mahsus böyle yazdım işte :)

   Sil
  2. hah haaaa nedeeeen her zaman derin mana yazmıyon ki. fıstık gibi yazıyon. ya arada işte böyle özgün öykü yazsanaaaa :)

   Sil
  3. Hahah böyle yazılar emek istiyor. Senin gibi "derin" bir kalem değilim ki :) Beni motive ettiğin için teşekkür ederim Deep! Yardımını eksik etmiyorsun üzerimden, üzerimizden. Çok çok sağol, İyi ki varsın :)

   Sil
  4. hehe ay emek ver sen deee o zamaaan :) yardım etmiyom ki istediğim için sevdiğim için sölüyom sevmediğim istemediğim şeye neden destek olayım akıllım :) gerçekten hoşuma gidiyooo motive etmiyom gerçeği sölüyom ayolcuum sunbea kuklasııııı :)

   Sil
  5. Ahahah Sunbae Kuklası çok güzel bir mahlas oldu bana :) Seni mi kıracağım Deep, arada yazarım bir iki satır o zaman :) Kısa Hikaye ya da Deneme tarzında :)

   Sil
  6. :) annaştık. deal :) fighting fighting :)

   Sil
  7. Yaşasın Fighting!!! ^^

   Sil
  8. Kavga etmeyin kardeş kardeş ;)
   Kukla o yukarıdaki deniz anası mı :D çok şirin :)

   Sil
  9. Hahaha, evet blog simgem minnoş bir deniz anası. Rengini çok sevmiştim :)

   Sil
  10. Kendisi de çok hoş ;)))) Durup durup senin hikayeyi pekiştirdik Neşeliden ses yok son saatler ;)

   Sil
  11. Yarına yazacakmış bakalım, güzel bir şey çıkacağından eminim :)

   Sil
 16. Umarım her bölümde şaşırırım demistim. Tebrik ederim güzel şaşırttın. Çok güzel yazmışsın. Heyecanla bekliyorum diğer bölümleri. Yeni karakter için de büyük heyecanlar büyük sorular. Acaba neler olacak? Hadi geçmiş olsun. Kalemine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalemler farklı olunca, hikayeler de yön değiştiriyor :) Soncunda çok güzel diyarlara gideceğimizden eminim. Heyecanla bekliyorum, beğenmene sevindim Hayal'in Güncesi :)

   Sil
 17. Bize gelene kadar hikaye nasıl bir şekil alacak merak ediyorum valla. Muhteşem yazmışsın. Cümlelerin ise ayrı etkileyiciydi. Çok çok iyi *-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hikayenin istikametini değiştirmek bizim ellerimizde, her kalem farklı olunca da ayrı tat alacağız gibi geliyor bana. İçten yorumun için çok çok teşekkür ediyorum :)

   Sil
 18. Ellerine sağlık Kalem Kuklası, bambaşka bir yola girmişiz ve hikaye yine çok güzel ilerliyor. Bakalım sonraki bölümde neler olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım Neşeli'nin hayal dünyası bizleri nereye götürecek :)

   Sil
  2. Farklı denemeler cazip gelip bir heyecan yaratmadır. Kimi zaman şartlar kimi zaman tıkanmalar işi baltalamaktadır. Ancak sonu olumsuz olsada ortaya konulan fikirler kendisinden sonrakilerde başlayacak bir devrime ışık tutmuş olabilirler. Yazmaya devam :)

   Sil
  3. Kesinlikle katılıyorum. Her sonun güzel bir başlangıcı vardır. :)

   Sil
 19. Beni duygudan duyguya taşıyan bir hikaye oldu. Bir bakiyorum kendimi huzurun içinde buluyorum bir bakıyorum hüznün içindeyim. Cümleler özenle kurulmuş, kelimeler itinayla seçilmiş... Çok güzel, kalemine sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deneyimli anne çok teşekkür ederim. Yapmak istediğim şey buydu aslında. Huzuru ve hüznü birlikte yazabilmek. Size geçtiğine çok sevindim. :)

   Sil
 20. Abla, hafızasını kaybeden kız değil mi? Doğru anladım inşallah :D Yorumları da okuduktan sonra bir kez daha baktım bölüme ve daha anlamlı oldu, aslında çok güzel düşünülmüş. Merakım daha da arttı, eline sağlık.. Kalemini çok beğendim :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım abla hafızasını kaybetti doğru anlamışsın. İkinci kısımda kendiyle konuşur gibi anlatan kişi kız kardeşi oluyor :)

   Sil
 21. hepsini okumadan bu yazıyı da okumayayım dedım sık kullanılanlara alıyorum ve 1 ve 2 sını okuduktan sonra gerı gelıyorum ama sımdıden elınıze sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim umarım keyifle, sıkılmadan okursun Bal'ın Kokusu :)

   Sil
 22. Ters köşe derler ya tam da öyle oldum. Baron'un yanına gidilecek olay farklı boyuta taşınacak diye beklerken, Rheet, kendine gelsin diye mavi gözlüyü alıp tekrar yola
  koyuldu... Yani bu sebepledir diye düşündüm... Mavi gözlü ablanın ruhuna bakışı, yumuşak başlı duygusal bir kız kardeşle attık...
  Kalem Kuklası, keşke daha uzun yazsaymışsın diye düşündüm. Tadı damakta bıraktın:)
  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zülal Hanımcım, anlatmak istediğim şeyi boşluk bırakmadan tam tamına özetlemişsiniz. Kesinlikle anlatmak istediğim buydu. Ve çok teşekkür ederim, bir tat bırakabildiysem ne mutlu bana :)

   Sil
 23. Ekleme güzel olmuş, bir de Baron çıktı galiba hihihi :)
  Yeniden okudum ki! Kalemine sağlık, kukla!

  YanıtlaSil
 24. Kukla kalemine sağlik. Acayip bir hikaye olacak. Her bolumde farkli bir tat farkli bir heyecan ve adrenalin. Cok profesyonelce 3 bölumde resmen harikalar yarattiniz Dreamella River Kalem Kuklasi.
  Ve cok hizlisiniz.
  Anlatimini sade dilini sevdim. Kardesi sevdim. Peki simdi ne olacak Neseli Vagon :) beklemedeyiz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neşeli'nin de harikalar yaratacağından eminim :) Güzel yorumun için ayrıca teşekkür ederim :)

   Sil
 25. Yazin siz yazin.... citayi yüksek tutun hep, aferin.
  Henüz güzel yazanlar varken tadini cikarin siz de, okuyanlar... sira bana gelmeden cikarin tadini.

  Valla bu konuda diyecegim herseyi demin blogumdaki yazida yazdim, daha da birsey demiyorum ahanda. Bravo!


  http://duygusalzeka.blogspot.de/2016/01/biz-bir-hikaye-yaziyoruz-hadi-hayirlisi.html


  (Harika olmus Kalem Kuklasi, ellerine ve hayal gücüne saglik):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa deme öyle Ayşecim. Yazını keyifle okudum canım ama gözün korkmasın. Hepimiz burada amatörüz ayrıca maksatımız eğlence. Kimse sana neden böyle yazdın demeyecek kesinlikle. Ben sonucun harika bir şey olacağından eminim hem :)

   Sil
 26. Bu bölümde harika olmuş. Akıcı ve şaşırtıcı bir yazı. Gayette anlaşılır cümleler.
  Ben daha önce bırak bir hikaye küçücük bir metin bile yazmadım bana dua edinnn :-)))

  YanıtlaSil
 27. sunbaeeeee gördün müü son yazısımıııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu bölümü sevdim ama Eylül ayazından Ağustos cırcır böceklerine geçildi ,zaman kavramı karışık bu hikaye de anladığım ya da çok yol alıp başka diyarlara geçtiler, ilkinde ki ,sanki kahraman ölüyor hissi, bu bölümde buldu beni okurken. Neyse bakalım ablayı hatırlamak
   kahramana iyi gelecek mi? Emeklerinize sağlık..

   Sil
  2. Sevmene sevindim, Eylül ayazı kısmını atlamış olabilirim bende insanım. Hayatımda hiç hikaye de yazmadım. Bundan dolayı çok eksiğim de olabilir, dili de iyi kullanamamış olabilirim bu gayet normal :) Ama Eylül ayazından, Ağustos ayına geçirmedim. Ağustos böcekleri seslerini duyduğunu belirttim.

   İlerde hikaye yazmayı düşünüyorum. Bu yüzden konu bütünlüğünü kendim yazacağım için dikkatimden kaçmayabilir. Ama bu hikaye de iki arkadaşımda yazdığı için bazı düşüncelerini hikayeme taşıyamamış olabilirim :)

   Ablayı hatırlamak iyi gelecek bence. Çünkü ablasının onu hatırlamaması ve ona uğramaması ister istemez merak uyandırırdı. Bakalım Neşeli bizleri hangi serüvenlere sürükleyecek :)

   Sil
 28. ben kaynamakta kararan demliklerin misafiriydim, ablam şarapların
  ben kelimelerle raks etmeyi seven şiirdim, ablam ise nesir....
  aslında bu cümleler ablayla kardeşin farkını ortaya koymuş. 4. hikaye için yol açmış sanki...
  kavrayamadığım bir kaç noktayı yazının sonundaki nottan sonra daha iyi anladım. kalemine sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim zıt karakterleri açık etmeden anlatmaya çalıştım çok teşekkür ederim yorumunuz için, motive ettiniz beni :)

   Sil
 29. Hikayeye kendi tarzını katman güzel olmuş.Yorumlarda dedigin gibi dream'in kalemi başka riv'inki başka senin ki başka.Zaten amaçta bir cok kalemin birlesimden çıkması degil mi?Güzel olmuş yeni okuyabildim kalemine ve yüreğine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle hepimiz aynı yazsak sıkıcı olurdu :) Teşekkür ettim, beğenmenize sevindim :)

   Sil
 30. ilk ikisini okumuştum bu bölüm de güzel olmuş, arkadaşlarımın dediği gibi şaşırtıcı oldu, kalemine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazik yorumun için çok teşekkür ederim Maviye İz Süren :)

   Sil
 31. vay canına bu hikaye nereye gidecek diye merak eder hale getirdiniz beni, kaleminize , yüreğinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Kitap Eylemi. Baya güzel yerlere gitti arkadaşlarımız sağolsunlar :)

   Sil

Fikirlerinizi önemsiyorum,
Lütfen benimle düşüncelerinizi paylaşın :)